Szkoła dzisiaj

Zespół Szkół w Stasiówce leży w centrum miejscowości, na wschodnim zboczu wzgórza o wysokości około 380 m npm. Do szkoły dojechać można drogą lokalną stanowiącą odgałęzienie drogi powiatowej Dębica-Niedźwiada. W pobliżu szkoły znajduje się Kościół oraz remiza OSP. Do Zespołu Szkół w Stasiówce należą dwa budynki. W starszym mieści się oddział przedszkolny oraz dwa mieszkania służbowe. W głównym budynku znajduje się 9 klasopracowni, pracownia komputerowa, sala gimnastyczna, biblioteka szkolna, gabinet higienistki, kuchnia, stołówka, gabinet pedagoga, pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, sekretariat szkolny. W Zespole Szkół uczy się łącznie 169 dzieci i młodzieży. Szkoła Podstawowa liczy 102 uczniów, Publiczne Gimnazjum 67. Na malowniczych stokach wzniesienia usytuowane są boiska szkolne do piłki ręcznej, nożnej, koszykówki i siatkówki. Poniżej szkoły znajduje się oczyszczalnia ścieków i miejsce wypoczynku i zabawy dla przedszkolaków i małych dzieci. Tu także rozpoczyna się przyrodnicza ścieżka dydaktyczna przygotowana przez szkołę.